Rotary shaft seal OAS-36X52X9-NBR
Part number : OAS-36X52X9-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-36X52X9-NBR  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-36X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-36X52X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6203-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-SKF
Loose needle - NRB-5X8 GEN
LOOSE NEEDLE NRB-5X8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    18  G
  • PACKAGING
    1
Description