Rotary shaft seal OAS-36X46X7-NBR
Part number : OAS-36X46X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-36X46X7-NBR  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  15 parts in stock (22 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30203-J2-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30203-J2-SKF
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
Rotary shaft seal - OAS-36X46X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-36X46X9-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    9  G
  • PACKAGING
    1
Description