Rotary shaft seal OAS-35X52X12-FPM
Part number : OAS-35X52X12-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-35X52X12-FPM  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 12 mm. It is made of FPM.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rotary shaft seal - OAS-35X52X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X52X12-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    29  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description