Rotary shaft seal OAS-35X45X10-NBR
Part number : OAS-35X45X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-35X45X10-NBR  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OAS-35X62X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X62X12-NBR
Lock washer - MB6 GEN
LOCK WASHER MB6
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description