Rotary shaft seal OAS-34X49X8-NBR
Part number : OAS-34X49X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-34X49X8-NBR  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 49 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  36 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X38X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X38X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6207-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-C3-SKF
Thrust washer - AS0619 GEN
THRUST WASHER AS0619
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    49  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
Description