Rotary shaft seal OAS-34X44X8-NBR
Part number : OAS-34X44X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-34X44X8-NBR  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 44 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X40X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X40X8-NBR
Tapered roller bearing - 30205 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30205
Internal circlip - CIRCLIP-INT-47-INOX GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-47-INOX
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    9  G
  • PACKAGING
    1
Description