Rotary shaft seal OAS-33X50X6-NBR
Part number : OAS-33X50X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-33X50X6-NBR  has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ6-8-8 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ6-8-8
Roller bearing - NU205-ECP-SKF SKF
ROLLER BEARING NU205-ECP-SKF
Rotary shaft seal - OAS-25X42X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X42X6-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • WEIGHT
    12  G
Description