Rotary shaft seal OAS-32X72X10-NBR
Part number : OAS-32X72X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X72X10-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X72X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X72X12-NBR
Ball - BA-9.50 GEN
BALL BA-9.50
Replacement insert - YET-SA-204 GEN
REPLACEMENT INSERT YET-SA-204
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    44  G
  • PACKAGING
    1
Description