Rotary shaft seal OAS-32X67X8-NBR
Part number : OAS-32X67X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X67X8-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 67 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  29 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6107 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6107
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    67  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    34  G
  • PACKAGING
    1
Description