Rotary shaft seal OAS-32X62X8-NBR
Part number : OAS-32X62X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X62X8-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30206 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30206
Rotary shaft seal - OAS-25X62X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X62X8-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-30 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-30
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    27  G
Description