Rotary shaft seal OAS-32X52X7-FPM
Part number : OAS-32X52X7-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X52X7-FPM  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  40 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-52 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-52
2 2
Rotary shaft seal - OAS-30X52X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X52X7-FPM
Tapered roller bearing - 30205-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 30205-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    19  G
  • PACKAGING
    1
Description