Rotary shaft seal OAS-32X51X8-NBR
Part number : OAS-32X51X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X51X8-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 51 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  25 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-32X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-32X52X7-NBR
Tapered roller bearing - 30205 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30205
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    51  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    16  G
  • PACKAGING
    1
Description