Rotary shaft seal OAS-32X47X8-FPM
Part number : OAS-32X47X8-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X47X8-FPM  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6006-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6006-SKF
Rotary shaft seal - OAS-20X35X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X35X8-FPM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    18  G
Description