Rotary shaft seal OAS-32X46X6-NBR
Part number : OAS-32X46X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X46X6-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-42X60X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-42X60X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-C3-SKF
Thrust washer - AS4060 GEN
THRUST WASHER AS4060
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description