Rotary shaft seal OAS-30X48X7-FPM
Part number : OAS-30X48X7-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-30X48X7-FPM  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 48 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X38X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X38X7-FPM
Internal circlip - CIRCLIP-INT-47-INOX GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-47-INOX
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-5ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-5ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    48  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    18  G
  • PACKAGING
    1
Description