Rotary shaft seal OAS-30X38X4-FPM
Part number : OAS-30X38X4-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-30X38X4-FPM  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 4 mm. It is made of FPM.
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM5 GEN
LOCK NUT KM5
Needle roller bearing - RAX730-NADELLA NADELLA
NEEDLE ROLLER BEARING RAX730-NADELLA
Rotary shaft seal - OAS-30X42X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X42X8-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description