Rotary shaft seal OAS-30.180X43.660X13.97-NBR-NAK
Part number : OAS-30.180X43.660X13.97-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-30.180X43.660X13.97-NBR-NAK  has an inner diameter of 30.18 mm, an outer diameter of 43.66 mm and a thickness of 13.97 mm. It is made of NBR.
Your price: N/A
  8 to 10 days (about 1 month ago )
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30.18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43.66  MM
  • THICKNESS
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description