Rotary shaft seal OAS-27X47X8-NBR
Part number : OAS-27X47X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-27X47X8-NBR  has an inner diameter of 27 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-27X47X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-27X47X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6204-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-C3-SKF
Loose needle - NRB-5X5 GEN
LOOSE NEEDLE NRB-5X5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    27  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
Description