Rotary shaft seal OAS-26X37X6-NBR
Part number : OAS-26X37X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-26X37X6-NBR  has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  41 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6301-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6301-2RSH-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-50 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-50
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    26  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description