Rotary shaft seal OAS-25X62X6-NBR
Part number : OAS-25X62X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X62X6-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  12 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6305-2RS1-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6305-2RS1-C3-SKF
Loose needle - NRA-2.50X23.80 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-2.50X23.80
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    27  G
Description