Rotary shaft seal OAS-25X52X8-FPM
Part number : OAS-25X52X8-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X52X8-FPM  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPM.
  11 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-SKF
Ball - BA-5 GEN
BALL BA-5
5 5
Rotary shaft seal - OAS-40X62X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X62X10-FPM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    26  G
Description