Rotary shaft seal OAS-25X52X10-FPM
Part number : OAS-25X52X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X52X10-FPM  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-52 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-52
2 2
Rotary shaft seal - OAS-30X47X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X47X7-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    29  G
  • PACKAGING
    1
Description