Rotary shaft seal OAS-25X37X5-FPM
Part number : OAS-25X37X5-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X37X5-FPM  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 5 mm. It is made of FPM.
  16 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-62 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-62
2 2
Rotary shaft seal - OAS-20X35X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X35X7-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description