Rotary shaft seal OAS-25X35X5-FPMSS
Part number : OAS-25X35X5-FPMSS
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X35X5-FPMSS  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 5 mm. It is made of FPMSS.
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61806 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 61806
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    FPMSS
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description