Rotary shaft seal OAS-25X33X4-FPM
Part number : OAS-25X33X4-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X33X4-FPM  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 4 mm. It is made of FPM.
  12 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-8 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-8
Rotary shaft seal - OAS-45X60X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X60X10-FPM
Deep groove ball bearing - 6005-TN9-C4-JTEKT JTEKT
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-TN9-C4-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description