Rotary shaft seal OAS-25X32X4-FPM
Part number : OAS-25X32X4-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X32X4-FPM  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 4 mm. It is made of FPM.
  8 parts in stock (21 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X32X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X32X4-NBR
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Loose needle - NRB-8X8 GEN
LOOSE NEEDLE NRB-8X8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description