Rotary shaft seal OAS-24X43X6-NBR
Part number : OAS-24X43X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-24X43X6-NBR  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 43 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  32 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-20 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-20
Rotary shaft seal - OAS-17X27X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X27X6-NBR
Deep groove ball bearing - SC05A51CS24PX-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING SC05A51CS24PX-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description