Rotary shaft seal OAS-24X38X7-FPM
Part number : OAS-24X38X7-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-24X38X7-FPM  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - F-232349-INA INA
NEEDLE ROLLER BEARING F-232349-INA
Lock washer - MB2-SKF SKF
LOCK WASHER MB2-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description