Rotary shaft seal OAS-22X48X7-NBR
Part number : OAS-22X48X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-22X48X7-NBR  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 48 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (14 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-22X35X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X35X7-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-22 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-22
Deep groove ball bearing - R14-ZEN ZEN
DEEP GROOVE BALL BEARING R14-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    48  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
Description