Rotary shaft seal OAS-22X38X7-NBR
Part number : OAS-22X38X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-22X38X7-NBR  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (20 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-62 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-62
2 2
Deep groove ball bearing - 63-22-C3-JTEKT JTEKT
DEEP GROOVE BALL BEARING 63-22-C3-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description