Rotary shaft seal OAS-22X36X7-FPM
Part number : OAS-22X36X7-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-22X36X7-FPM  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 36 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  16 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X34X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X34X7-NBR
Tapered roller bearing - 33005-JRLFT-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 33005-JRLFT-JTEKT
Lock washer - MB4 GEN
LOCK WASHER MB4
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    36  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
Description