Rotary shaft seal OAS-22X32X6-FPM
Part number : OAS-22X32X6-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-22X32X6-FPM  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 6 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-2RSH-SKF
Ball - BA-6.35 GEN
BALL BA-6.35
Rotary shaft seal - OAS-17X28X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X28X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description