Rotary shaft seal OAS-20X32X6-NBR
Part number : OAS-20X32X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-20X32X6-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-14X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X28X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6204-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-C3-SKF
Lock washer - MB8-SKF SKF
LOCK WASHER MB8-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description