Rotary shaft seal OAS-20X26X4-FPM
Part number : OAS-20X26X4-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-20X26X4-FPM  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 4 mm. It is made of FPM.
  27 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-TN9-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-TN9-C3-SKF
Rotary shaft seal - OAS-15X24X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X24X7-FPM
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description