Rotary shaft seal OAS-19X27X5-NBR
Part number : OAS-19X27X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-19X27X5-NBR  has an inner diameter of 19 mm, an outer diameter of 27 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-19X25X5-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-19X25X5-PU94
E-clip - E-CLIP-6 GEN
E-CLIP E-CLIP-6
6 6
Deep groove ball bearing - 61905-2RZ-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 61905-2RZ-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    19  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    27  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description