Rotary shaft seal OAS-19.80X30X5-NBR
Part number : OAS-19.80X30X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-19.80X30X5-NBR  has an inner diameter of 19.8 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  29 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X30X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X30X5-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-30-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-30-30
Deep groove ball bearing - SC03A39CS20-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING SC03A39CS20-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    19.8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description