Rotary shaft seal OAS-180X200X15-NBR
Part number : OAS-180X200X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-180X200X15-NBR  has an inner diameter of 180 mm, an outer diameter of 200 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  17 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30219-FAG FAG
TAPERED ROLLER BEARING 30219-FAG
Bearing inner race - IR35X40X20-XL-INA INA
BEARING INNER RACE IR35X40X20-XL-INA
NILOS seal - 64450-64700-AV-NILOS NILOS
NILOS SEAL 64450-64700-AV-NILOS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    180  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    200  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    63  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description