Rotary shaft seal OAS-17.500X32X7-NBR
Part number : OAS-17.500X32X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-17.500X32X7-NBR  has an inner diameter of 17.5 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  26 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller and cage assemblies - KTV1418165-EGB2-IKO IKO
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES KTV1418165-EGB2-IKO
Ball - BA-25 GEN
BALL BA-25
25 25
Rotary shaft seal - OAS-17.48X31.75X6.35-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17.48X31.75X6.35-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17.5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description