Rotary shaft seal OAS-15X33X6-NBR
Part number : OAS-15X33X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-15X33X6-NBR  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  21 parts in stock (9 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X40X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X40X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6302-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6302-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-15 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-15
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
Description