Rotary shaft seal OAS-15X30X5-FPM
Part number : OAS-15X30X5-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-15X30X5-FPM  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 5 mm. It is made of FPM.
  12 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-15X30X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X30X5-NBR
Deep groove ball bearing - 6202-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-SKF
Ball - BA-4.76-ACIER GEN
BALL BA-4.76-ACIER
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description