Rotary shaft seal OAS-15X22X7-FPM
Part number : OAS-15X22X7-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-15X22X7-FPM  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OAS-20X35X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X35X7-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description