Rotary shaft seal OAS-14X22X4-NBRSS-NAK
Part number : OAS-14X22X4-NBRSS-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-14X22X4-NBRSS-NAK  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBRSS.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBRSS
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description