Rotary shaft seal OAS-145X167X13-NBR
Part number : OAS-145X167X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-145X167X13-NBR  has an inner diameter of 145 mm, an outer diameter of 167 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RS-5-8 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RS-5-8
Rotary shaft seal - OAS-34X45X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-34X45X8-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    145  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    167  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    117  G
  • PACKAGING
    1
Description