Rotary shaft seal OAS-13X26X5-FPM
Part number : OAS-13X26X5-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-13X26X5-FPM  has an inner diameter of 13 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 5 mm. It is made of FPM.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202
Rotary shaft seal - OAS-30X40X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X40X7-FPM
Loose needle - NRA-3X23.80 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-3X23.80
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    13  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description