Rotary shaft seal OAS-135X170X15-NBR
Part number : OAS-135X170X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-135X170X15-NBR  has an inner diameter of 135 mm, an outer diameter of 170 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-105X140X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-105X140X12-NBR
Roller bearing - NU217-ECP-SKF SKF
ROLLER BEARING NU217-ECP-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    135  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    170  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    175  G
  • PACKAGING
    1
Description