Rotary shaft seal OAS-130X180X15-NBR
Part number : OAS-130X180X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-130X180X15-NBR  has an inner diameter of 130 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-70X95X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-70X95X10-NBR
Deep groove ball bearing - 61926-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61926-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    130  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    220  G
  • PACKAGING
    1
Description