Rotary shaft seal OAS-12X32X8-NBR
Part number : OAS-12X32X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-12X32X8-NBR  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RS
Rotary shaft seal - OAS-12X22X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    9  G
  • PACKAGING
    1
Description