Rotary shaft seal OAS-12X30X9-FPM
Part number : OAS-12X30X9-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-12X30X9-FPM  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 9 mm. It is made of FPM.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup roller clutches - HF1216 GEN
DRAWN CUP ROLLER CLUTCHES HF1216
Rotary shaft seal - OA-12X30X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-12X30X10-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description