Rotary shaft seal OAS-12X25X7-NBR
Part number : OAS-12X25X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-12X25X7-NBR  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-12X22X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X5-NBR
Deep groove ball bearing - 6001-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-SKF
E-clip - E-CLIP-6 GEN
E-CLIP E-CLIP-6
6 6
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description