Rotary shaft seal OAS-125X150X14-NBR
Part number : OAS-125X150X14-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-125X150X14-NBR  has an inner diameter of 125 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-75X95X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-75X95X12-NBR
Thrust ball bearing - 51122 GEN
THRUST BALL BEARING 51122
Oil filled plain bronze bush - AM354140 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM354140
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    125  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    113  G
  • PACKAGING
    1
Description